Otwarcie budynku Miejskiego Ośrodka Kultury

W niedzielę, 28 kwietnia, odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym szczególnym wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, m.in. poseł Mieczysław Kasprzak, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan oraz Burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków Krzysztof Roman. W przemówieniach gości i gospodarzy wybrzmiały słowa wdzięczności dla wielu osób, który praca i zaangażowanie pozwoliły na wykonanie gruntownego remontu budynku i jego wyposażenie. Podkreślano także, że będzie on miejscem rozwoju talentów i obcowania z kulturą, sztuką i tradycją dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Po uroczystym przecięciu symbolicznej wstęgi, budynek został poświęcony przez ks. proboszcza Grzegorza Kowalczyka. Zgromadzeni w odnowionej sali widowiskowej widzowie mogli podziwiać występy zespołów wokalnych i solistów Studia Piosenki MOK, a także obejrzeć prezentację strony internetowej „Historyczne Radymno” i wysłuchać prelekcji dotyczącej historii „Sokoła” w Radymnie.