Wieczór z piosenką francuską

Studio Koncertowe MOK zaprasza na Wieczór z Piosenką Francuską!

Zaśpiewa Małgorzata Pruchnik-Chołka – aktorka związana z teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Jej ulubioną formą rozmowy z widzem jest piosenka aktorska. Przed wielu laty, jeszcze jako licealistka, pokochała piosenki Edith Piaf. Po 16 latach zagrała rolę Piaf w spektaklu Jana Szurmieja. Tak powstał szczególnie bliski jej sercu recital, z którym podróżuje po Polsce, podbijając serca i budząc zachwyt publiczności.

Towarzyszą jej wspaniali muzycy:

DARIUSZ KOT- akordeonista, naukę gry na akordeonie rozpoczął gdy miał 11 lat. Ukończył Akademię Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Joachima Pichury oraz mgr Marcina Wyrostka.Aktualnie nauczyciel szkół muzycznych w Ropczycach oraz Kamieniu, a także członek zespołu Rzeszów Klezmer Band.Wspólnie z zespołem Rzeszów Klezmer Band odbył wiele koncertów w kraju i za granicą (m.in. Chiny, Indie, Armenia, Gruzja, Macedonia, Słowacja, Węgry, Białoruś, Litwa, Niemcy, Węgry).Współpracuje z rzeszowskim Teatrem im. Wandy Siemaszkowej (spektakle: „Dzieci Hioba wiek XX”, „Beksiński- obraz bez tytułu” oraz „Piaf”) oraz ze stowarzyszeniem twórczym „Sztuk puk sztuka” („Piosenka Ci nie da zapomnieć,” Hava Naglia Raysha- Raduj się Rzeszowie”).Wspólnie koncertował m.in. Natalią Sikorą, Kacprem Kuszewskim, Arkiem Kłusowskim, Anną Gutowską, Krzysztofem Mroziakiem.

WOJCIECH FRONT -kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Przez 13 lat współtworzył legendarny zespół CRACOW KLEZMER BAND koncertując w wielu zakątkach świata. Razem z zespołem współpracował i koncertował z wieloma osobistościami świata muzyki folkowej,jazzowej i awangardowej m.in. Johnem ZORNEM, Donem BYRONEM, Frankiem LONDONEM, Grażyną AUGUŚCIK czy Tomaszem STAŃKĄ.Koncertował również jako muzyk orkiestrowy z Sinfoniettą Cracovia, Operą Krakowską, Philharmonia of The Nations czy Warszawską Operą Kameralną.Obecnie jest członkiem Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej Współpracuje z Filharmonią Podkarpacką. Angażuje się w tak rozmaite projekty muzyczne jak Muzyka Filmowa w Stalowej Woli, Jazz nad Nilem czy Oratorium Kalwaryjskie. Pochłania go również praca pedagogiczna. Swoje bogate doświadczenia koncertowe wykorzystuje w pracy z młodzieżą czego efektem są nagrody na konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

WSTĘP WOLNY!
WEJŚCIÓWKI DO ODEBRANIA W MOK OD 6 LUTEGO