Konkurs – Zabawa „Znajdź ducha tamtych czasów”

KONKURS – ZABAWA !
„ZNAJDŹ DUCHA TAMTYCH CZASÓW”

Lata 70-te i 80-te wielu z nas kojarzą się z wesołym, beztroskim życiem. Nasi rodzice i dziadkowie często powtarzali: „za Gierka to było tanie, za Gierka tamto było tanie”. Podobno wtedy można było nie pracować i nieźle żyć. Wielu z nas zapytanych dzisiaj o Gierka pamięta rymowankę „Chcesz cukierka idź do Gierka, Gierek ma, to ci da”. Żartują, że „ten Gierek to musiał być fajny gość, skoro dzieciakom rozdawał cukierki” 🙂
Chociaż Gierek zszedł ze sceny politycznej, ustrój się zmienił padło kilka rządów, pamięć o nim i tamtych latach trwa wśród wielu pokoleń.
Czy pamiętacie za czym kolejka ta stoi ? Nieśmiertelną epokę goździków i rajstop w Dniu Kobiet ? Puste półki ? A może na myśl przychodzą kartki na cukier i mięso lub też bardziej luksusowo towar w Pewexach za dolary $ ? Meblościanki ustawione w pokojach, czarno-białe telewizory ?
Tematem naszego konkursu – zabawy będą fotografie Radymna i okolic przestawiające życie w czasach PRL-u z lat 70-tych i 80-tych pochodzące z Waszych domowych albumów.
Nadesłane zdjęcia będziemy zamieszczać na profilu społecznościowym FB MOK oraz stronie internetowej www.mokradymno.pl Najciekawsze fotografie zostaną nagrodzone! Szczegółowy opis konkursu dostępny jest w regulaminie na naszej stronie internetowej!

Załączniki