Jubileusz 20-lecia chóru Cantilena!

WYŚPIEWALI JUBILEUSZ!

Chór Cantilena działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie obchodzi swój imponujący jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Choć chór już w zeszłym roku zaczął przygotowania do jubileuszu, to niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam świętowanie tego radosnego dnia razem z Państwem. Koncert oraz uroczystości związane z jubileuszem 20-lecia istnienia chóru Cantilena zaplanowane są na czerwiec 2021 roku. Mamy nadzieję i trzymamy kciuki, że mimo pandemii chór, choć w części zrealizuje plany, które sobie założył w związku
z obchodami 20-lecia działalności.

Chór mieszany Cantilena powstał w lutym 2001 roku z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks Kazimierza Goleni i dyrygentki Heleny Pawełek. Od 2007 roku chór działa pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie. Chór Cantilena to ludzie z pasją i licznymi pomysłami. Od początku swojej działalności aktywnie angażuje się w tworzenie i upowszechnianie kultury muzycznej w naszym regionie. Inicjuje i współorganizuje imprezy, koncerty i festiwale. Profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczy w organizacji wielu imprez takich jak: „Noc Świętojańska”, „Koncert Kolęd i Pastorałek”, „Orszak Trzech Króli”, „Obchody Święta Niepodległości” i wielu innych. W swoim repertuarze posiada poza pieśniami religijnymi utwory świeckie. Chór Cantilena jest laureatem wielu konkursów chóralnych m.in.

• laureat nagrody Grand Prix – VII Podkarpacki Przegląd Chórów „Pieśni Pasyjnej”
• laureat I nagrody – Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Kalwaria 2018
• laureat III nagrody – XII Podkarpacki Przegląd Chórów „Pieśni Pasyjne”
• laureat III nagrody – Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo” 2013

Chór Cantilena był reprezentantem Województwa Podkarpackiego na Międzynarodowym Festiwalu Adwentowym w Budapeszcie. Brał udział w rekonstrukcji historycznej „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” w 70-tą rocznicę Rzezi Wołyńskiej wykonując wraz z kompozytorem Krzesimirem Dębskim „Litanię Wołyńską”. Ponadto, chór Cantilena przy współpracy ze studiem Piosenki MOK w Radymnie przygotował na XXV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej oratorium o św. Janie Pawle II „Tu es Petrus”. Chór nagrał płyty z kolędami, pieśniami patriotycznym i sakralnymi. Od 2007 roku chór pracuje pod kierunkiem Doroty Guni.

Niech te zdjęcia będą sentymentalną podróżą do wspomnień, wydarzeń, ludzi, którzy zapisali się na fotografiach i w pamięci najstarszych członków chóru.