Wystawa „Historia Powroźnictwa Miasta Radymna”

Przypominamy wszystkim zainteresowanym tradycjami Radymna, że w budynku MOK przy ul. Lwowskiej 16 mieści się wystawa „Historia Powroźnictwa Miasta Radymna”.
Natomiast w budynku PKP przy ul. Kolejowej nadal można oglądać prace z makramy i tkactwa wykonane przez uczestników warsztatów rękodzielniczych.
Obie wystawy powstały w ramach projektu pt. „Po sznurku do tradycji”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2023. Projekt zakłada upamiętnienie największych tradycji rzemieślniczych miasteczka jakimi były tkactwo, sitnictwo oraz powroźnictwo. W ramach prac Zespołu Badawczego powstał również film dokumentalny, którego bohaterami są dawni pracownicy Włókienniczej Spółdzielni Pracy kontynuującej tradycje założonego we wrześniu 1884 Towarzystwa Powroźniczego w Radymnie.
Serdecznie zapraszamy!