Wieczór autorski z Robertem Gmiterkiem 20.01.2024 godz.17:00

Klub historyczno-Literacki działający przy Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie zaprasza wszystkich miłośników Roztocza i nie tylko na spotkanie autorskie z Robertem Gmiterkiem, poetą, pisarzem i fotografem.
 
Poniżej posłużymy się cytatem z noty biograficznej z książki „Oikoumene. Na Roztoczu świata”, która w 2021 roku została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus i w tym samym roku znalazła się w finałowej dwudziestce Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Orfeusz”.
 
„W jego twórczości słowo i obraz przeplatają się ze sobą. Od pokoleń związany z Roztoczem, piękną i zarazem trudną krainą. Zakorzeniony w językach i krajobrazach pogranicza opowiada historie ludzi, którzy odeszli bez słów. Historie miejsc, których obrazy zatarły się już w czasie i przestrzeni. Do roku 2018 roku iluminacji, uważany czytelnik i obserwator. Dzisiaj kronikarz czasu zatraconego”.
 
Organizatorzy: Klub Historyczno-Literacki przy ZSZiR im. Adama Mickiewicza w Radymnie, Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie
 
Współpraca: Miejska Biblioteka Publiczna w Radymnie
 
Sponsor wydarzenia: Bank Spółdzielczy w Radymnie