Podsumowanie 32 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2024

28 stycznia 2024 roku w Radymnie odbył się 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy aby zebrać pieniądze na zakup sprzętu dla polskich szpitali do diagnozowania i walki z chorobami płuc po pandemii.

 Atmosfera tego dnia była niezwykła – pełna radości, solidarności i pozytywnej energii.

W centrum wydarzenia znalazły się wolontariuszki i wolontariusze, których serce bije dla innych. Ich zaangażowanie, uśmiech i pozytywne podejście sprawiły, że każde spotkanie z nimi było nie tylko momentem wsparcia finansowego, ale również okazją do nawiązania ciepłych relacji. Dzieci, młodzież i dorośli, wszyscy chętnie włączali się do akcji, wrzucając datki do puszek, a także uczestnicząc w licznych atrakcjach organizowanych na rzecz zbiórki.

Podczas WOŚP docenić trzeba zaangażowanie lokalnych przedsiębiorstw, instytucji oraz sponsorów, którzy włączyli się w tę szczytną inicjatywę. Widok firm, które przekazują swoje produkty na licytacje, restauracji oferujących część zysków na cele charytatywne czy sklepów wspierających zbiórkę, budzi ogromny szacunek. To dowód, że idea pomocy drugiemu człowiekowi jest wartością, którą warto kultywować.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, udało nam się zebrać imponującą sumę  30 218,25 zł, która trafi teraz do Fundacji WOŚP i pomoże w zakupie sprzętu medycznego dla szpitali oraz w finansowaniu specjalistycznych programów leczenia. To nie tylko kwestia pieniędzy, ale także społecznej solidarności i troski o tych, którzy potrzebują wsparcia.

Dziękujemy Wam wszystkim za Waszą hojność, życzliwość i serce, które włożyliście w tę szczytną akcję. Razem tworzymy społeczeństwo, w którym pomoc i empatia są fundamentem dla lepszego jutra.

Organizator wydarzenia: Galeon Stowarzyszenie Rozwoju Radymna

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie, Miasto Radymno