Chór Cantilena

Powstał w 2001 roku. Śpiewają w Nim amatorzy dla których śpiew jest pasją. Chórzyści spotykają się na próbach 2 razy w tygodniu i pracują nad rozwojem głosu. Wspaniała atmosfera i śpiew trwa już kilkanaście lat i wykształciła w chórzystach odpowiedzialność, obowiązkowość i umiejętność pracy w grupie.

Chór Cantilena to ludzie z pasją i licznymi pomysłami. Od początku swojej działalności aktywnie angażuje się w tworzenie i upowszechnianie kultury muzycznej w Naszym regionie. Inicjuje i współorganizuje imprezy, koncerty i festiwale. Profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczy w organizacji wielu imprez takich jak: „Jurajska Noc Świętojańska”, „Koncert Kolęd i Pastorałek”, „Orszak Trzech Króli”.
Chór Cantilena jest laureatem wielu konkursów chóralnych m.in.

  • laureat nagrody Grand Prix VII Podkarpackiego Przeglądu „Pieśni Pasyjne”
  • laureat I nagrody- Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek- Kalwaria 2018
  • laureat III nagrody- XII Podkarpacki Przegląd Chórów „Pieśni Pasyjnej”

jak również był reprezentantem Województwa Podkarpackiego na Międzynarodowym Festiwalu Adwentowym w Budapeszcie.

Chór brał udział w rekonstrukcji historycznej „Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary” w 70-tą rocznicę Rzezi Wołyńskiej wykonując wraz z kompozytorem Krzesimirem Dębskim „Litanię Wołyńską”. Ponadto, chór Cantilena przy współpracy ze studiem piosenki Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie przygotowywał na XXV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (23-25 marca 2018) oratorium o św. Janie Pawle II „Tu es Petrus”.