Podsumowanie Półkolonii Letniej 2019

Wakacje to czas przeznaczony dla dzieci na odpoczynek od nauki oraz zregenerowania sił po trudach szkolnych zmagań. Głównym celem organizowania półkolonii było zapewnienie dzieciom ciekawego, aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje. W poniedziałek 15 lipca zainaugurowaliśmy letnią półkolonie, która rozpoczęła się spotkaniem z policjantem – czyli wakacyjne rady. Tematem spotkania było przypomnienie zasad ruchu drogowego, potem wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Następnie wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do parku „Dinozekolandii” w Radymnie. Dzieci podziwiały ręcznie wykonane modele 30 dinozaurów, przy każdym z nich widnieje opis zawierający podstawowe informacje na temat prezentowanego prehistorycznego gada. Dla uczestników zostały przygotowane liczne atrakcje tj.: strzelnica, eurobungy, łódki, samochody elektryczne i dmuchane zjeżdżalnie. We wtorek uczestnicy półkolonii wybrali się do Parku Trampolin w Rzeszowie. JumpWorld to zorganizowane lekcje WF-u to doskonała alternatywa dla zwykłych zajęć lub dobrze znanych atrakcji. To nieskrępowana radość i wybuchowa dawka endorfin, jaką dostarcza skakanie na trampolinach. W drugiej części dnia odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci, których tematem było 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji prowadząca zajęcia Pani Anna Petynia przygotowała interesujące zajęcia edukacyjne. Ich tematem było 15 lat członkostwa Polski w UE. Przygotowana została atrakcyjna forma zajęć, dzięki którym poprzez zabawę dzieci szybko przyswoiły informację na temat Unii Europejskiej. Trzeci dzień półkolonii rozpoczął się wyjazdem na basen. Dzieci korzystały z wodnych atrakcji tj.: bicze wodne, masaże podwodne, gejzery podwodne, grzybek, kurtyna wodna, dzika rzeka, zjeżdżalni rurowej o długości 80 m. Po wodnych szaleństwach, przyszedł czas na pracę z modeliną czyli – „Figle migle” figurki z modeliny. Modelina to doskonały materiał dla dużych i małych artystów! Czwartek zaczął się od spotkania z historią. Dzieci zwiedzały XVI wieczny Zamek w Krasiczynie między innymi: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne oraz park krajobrazowy, którym otoczony jest zamek. W ostatnim dniu półkolonii, uczestnicy spotkali się odwiedzając Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu! Przewodnik Przejścia wskazał dzieciom największe tajemnice i ciekawostki tego miejsca, dzięki którym poczuli klimat dawnego Jarosławia – jego bogactwa i różnorodności. Spróbowali swych sił w garncarskim rzemiośle, dowiedzieli się jakie skarby oferują kupcy, co robiły wielbłądy na jarosławskim Rynku, odwiedzili także tutejszy port i odbyli wirtualną podróż szkutą do Gdańska. Podczas podziemnej wędrówki spotkali się nie tylko z historią, lecz doświadczyli również jakie możliwości daje nowoczesna technologia i urządzenia multimedialne. Na koniec dnia odbyły się warsztaty z projektowania koszulek, dzieci mogły stworzyć własny projekt na koszulkę. Zapoznali się z różnymi technikami plastycznymi, które pozwoliły im na wyrażenie siebie i swoich możliwości twórczych. Dużą popularnością cieszyły się projekcje filmowe „Wakacyjne kino”. Czas półkolonii był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, wspólnych zabaw, integracji, a także doskonałą lekcją historii, przyrody i bezpieczeństwa. Najlepszą rekomendacją półkolonii letnich jest uśmiech na buziach wszystkich dzieci. Dziękujemy za tak liczny udział w półkolonii letniej! Do zobaczenia!